29.04.2021 r. Publiczna Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego oficjalnie przyłączyła się do akcji „Nakręceni dla Igi”. Akcja polega na zbieraniu nakrętek po napojach. Nakrętki można dostarczać do placówki codziennie w godz. 8.00-14.30.

Iga Izenberg to maleńka mieszkanka Popowa Kościelnego (gmina Somianka, powiat wyszkowski), u której zdiagnozowano siatkówczaka - nowotwór gałki ocznej. Od momentu diagnozy rozpoczęła się walka o uratowanie wzroku i życia Igi. Niestety okazało się, że guz jest bardzo duży. Naciekał na nerw wzrokowy i przednią ścianę gałki ocznej. Dziewczynka przeszła operację amputacji oczka.

To jednak nie koniec walki o zdrowie dziecka. Nie ma oczka, dlatego - by czaszka rosła prawidłowo i nie uszkodziła mózgu - Igusia będzie potrzebowała protezowania tymczasowego. Gdy kości przestaną już rosnąć, dopiero wtedy można myśleć o protezie stałej.

By zapewnić prawidłowy rozwój oczodołu i twarzoczaszki potrzebne są protezy, które wstawiane są co 8-14 miesięcy w Londynie. Jedno protezowanie to koszt 2300 funtów. Do tego dochodzą koszty przelotu.

„Przyszłość jest niepewna, ale walczymy o życie i zdrowie dla Iguśki - mojego małego serduszka. Igusię czeka także długa rehabilitacja. Bo wierzymy, że tak będzie - że pokonamy raka i pozostanie nam już walczyć tylko i aż o powrót do sprawności… Prosimy, bądź z nami w tej walce” – możemy przeczytać na stronie zbiórki prośbę mamy Igi.

Iga jest pod opieką dwóch fundacji SIEPOMAGA oraz FUNDACJA DZIECIOM ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ. Linki do zbiórek poniżej. Można dokonywać wpłat bezpośrednio na subkonta Igi oraz przekazać 1% podatku.
Link do Fundacji Dzieciom: https://dzieciom.pl/podopieczni/38333
Link do aukcji charytatywnych:

https://www.facebook.com/groups/229483845463114


Link do siepomaga.pl: https://www.siepomaga.pl/iga-izenberg