7 października o godz. 10.00 uczniowie i przedszkolacy z Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Przemiarowie rozpoczęli wielkie porządki. Uczniowie pod opieką nauczycieli rozeszli się na cztery strony świata, aby posprzątać najbliższą okolicę.

Na apelu-odprawie nastąpił przydział zadań. Każda klasa otrzymała swoją trasę do posprzątania:

  • I i II – droga do lasu, czyli tzw. „wygon”
  • III i IV – droga do Głodowa
  • V i VI – droga do Dzierżanowa
  • VII – przystanki autobusowe
  • VIII – droga do Pułtuska
  • Przedszkolacy- boisko szkolne i ogródek przedszkolny.

     Akcja przebiegła sprawnie. Na młodych „ przyjaciół natury” czekał poczęstunek ufundowany przez Urząd Miejski w Pułtusku w ramach projektu ,,Przyjaciele natury w Pułtusku – edukacja i wdrażanie proekologicznych zachowań w celu poprawy jakości środowiska”.

„Sprzątanie Świata” to cykliczna, wspólna akcja poszanowania środowiska. ZSP w Przemiarowie co roku bierze w niej udział.

Galeria zdjęć