3 października uczniowie klas: V, VI, VII i VIII odwiedzili park linowy "Gibon" w Przasnyszu. Wejścia na trasy parku poprzedzone były dokładnym instruktażem. Każdy przeszedł dwie trasy. Uczniowie rozpoczynający przygodę z trasami przepięciowymi przeszli trasę żółtą z trzynastoma przeszkodami oraz trasę pomarańczową z czternastoma przeszkodami na wysokości około 2,5 m. Starsze dzieci mogły przejść trasą zieloną (dla średnio zaawansowanych), czerwoną (najdłuższa i najtrudniejsza trasa dla ekspertów) lub fioletową (trasa, na której dominują zjazdy tyrolskie). Uczniowie wykazali się dużą sprawnością fizyczną, ogromnym sprytem, ale nierzadko też musieli pokonać swój lęk. Nikt jednak nie poddał się i nie zrezygnował z przejścia tras, za co należą się ogromne brawa dla wszystkich. Wycieczkę zakończyliśmy ogniskiem, przy którym wszyscy mogli podzielić się wrażeniami z przeżytych przygód.

Galeria zdjęć