7 października 2021  pojechaliśmy na wycieczkę rowerową do Pułtuska. Wybraliśmy malowniczą i najbardziej bezpieczną trasę przez Olszak, Białowieżę do ulicy Świętokrzyskiej. Następnie ulicą Baltazara dotarliśmy do Rynku. Przez chwilę odpoczęliśmy przy fontannie. Potem udaliśmy się na dziedziniec pułtuskiego zamku, gdzie, dzięki uprzejmości pracującej tam pani, zaparkowaliśmy nasze rowery. O godzinie 11 zaczęła się lekcja w Muzeum Regionalnym. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek, zobaczyliśmy największe i najcenniejsze zbiory zgromadzone w placówce, którymi są zabytki archeologiczne pozyskane w trakcie prac wykopaliskowych w grodzie na Wzgórzu Zamkowym. Podziwialiśmy panoramę Pułtuska z wieży ratuszowej, co przy pięknej słonecznej pogodzie było wielką przyjemnością. Nie mogliśmy odmówić sobie atrakcji, jaką jest konsumpcja dań w restauracji McDonald’s. Suto pokrzepieni wróciliśmy malowniczą trasą do Przemiarowa.

Galeria zdjęć