Poczytajcie i posłuchajcie.

Mój dziadek Zdzisiek ma 77 lat. Dziadek ma siwe włosy i niebieskie oczy. Jego ulubione kwiaty to róże. Ze wszystkich zup najbardziej dziadkowi smakuje kapuśniak. Ulubiony napój dziadziusia to biała oranżada Hellena. Dziadek je dużo warzyw i owoców.Najchętniej je ogórki i brzoskwinie.Dziadzio Zdzisio lubi zwierzęta a najbardziej koty. Ulubiony kolor Zdzisława to różowy. Mój dziadek układa wiersze i spisuje swoje wspomnienia.Kocham dziadzia Zdzisia.

Amelka kl.II

Moja babcia ma na imię Basia i mieszka na Jasieńcu. Ma 50 plus lat. Oczy ma zielone a włosy ufarbowane na blond. Lubię jeździć do babci, bo rozmawia ze mną na ciekawe tematy i do tego pysznie gotuje. Zawsze jest uśmiechnięta i pełna energii. Nigdy się z nią nie nudzę. Ma bardzo dużo dobrych cech. Kocham moją babcię za to ,że jest.

Igor kl.II

Moja babcia nazywa się Marysia. Ma 60 plus lat. Kolor włosów babci to brązowy a oczu zielony. Jej ulubioną potrawą jest rosół. Uwielbia pić mocną, gorącą herbatę.Babcia lubi chrupać paprykę. Moja babcia bardzo lubi jeść jabłka. Uwielbia róże ,dlatego ma ich tyle w ogrodzie. Jej ulubioną porą roku jest wiosna. Babcia lubi kolor bordowy. Bardzo lubi słuchać i śpiewać piosenkę pod tytułem” Barka”. Ulubione zwierzę to pies. Marzy o własnym kurniku.

Gabrysia kl.II

Moja babcia Marysia ma brązowe włosy i zielone oczy. Bardzo lubi pić słodką herbatę. Jej ulubiona zupa to rosół. Ulubione zwierzę mojej babci to pies. Najbardziej moja babcia lubi czerwone róże. Wieczorem babcia uwielbia jeść banana i jabłko. Ulubiony kolor mojej babci to bordowy.

Hania kl.II

Moja babcia nazywa się Hania i ma zielone oczy. Jej ulubiona piosenka to” Zabrałaś mi lato”. Ulubioną porą roku babci jest wiosna. Babcia ma 70 plus lat. Jej marzeniem jest być zdrowym i nie chorować. Ulubiona potrawa babci to frytki ,a kolor granatowy. Uwielbiam swoją babcię.

Jagna kl.II

Link do filmu:

https://photos.google.com/u/1/share/AF1QipMyCIKixQZD565s_MasuRqQEeMybpXOOnmJQhup7FV3DRtJKc9Vv3MPFxGsBfw1JQ/photo/AF1QipPSLTKbfH-Ejkzkt8ts-AKXfD3E8YkgU3ecqpd8?key=RTc2UWNzdkloTVRrWjVBb3FZRTNQaUluTm16MnFR