W trosce o środowisko, w którym żyjemy rozpoczęliśmy działania mające na celu właściwą segregację śmieci. Na terenie szkoły, wewnątrz budynku ustawiono pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. W skład zestawu wchodzi kosz żółty przeznaczony na  tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe i  metale, kosz  niebieski przeznaczony na papier i kosz czarny  na odpady bio oraz zmieszane.

W związku z tym uczniowie z klasy V w ramach dodatkowych zajęć z przyrody przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów kampanię informacyjno – edukacyjną dotyczącą prawidłowego gospodarowania odpadami . W czasie prezentacji uczniowie klasy I dowiedzieli się jak prawidłowo segregować odpady, dlaczego jest to ważne, a także jakie konsekwencje niesie za sobą zaśmiecanie środowiska. W klasie I pod okiem wychowawcy odbyła się  praktyczna nauka segregacji odpadów.

Dzięki segregacji mniej odpadów trafi na wysypiska. Zostaną one przetworzone, w ten sposób oszczędzamy energię, wodę oraz zasoby nieodnawialne Ziemi.

Galeria zdjęć