Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W szkole  zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Dnia 25 stycznia w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość, która rozpoczęła się od słów: ,,Nie Mruczek, nie Burek

                                               Nie jeż, nie ptak.

                                               Czerwony Kapturek to ja zwę się tak..”,

 na którą goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach .

Uczniowie  klas I-III z tej okazji pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali piękny  program artystyczny. Uroczystość  rozpoczęła  się przedstawieniem ,, Czerwony Kapturek”. Były też  wiersze i piosenki okolicznościowe. Oprócz montażu słowno - muzycznego, goście obejrzeli także pokaz taneczny w wykonaniu uczniów. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie uczniowie obdarowali swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie.

Po części artystycznej  przygotowany był  również poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców.

BARBARA SOŚNICKA

GALERIA ZDJĘĆ